اگر می خواهید از جمله رهبران بزرگ شوید که افراد ویژه را جذب خود می کنند، راه حل این موضوع آن است که خودتان فرد ویژه ای باشید.

رهبران بزرگ کسانی هستند که قدرت و شایستگی لازم برای این امر را دارا هستند که شخصی را با استعدادها ، مهارت ها و فرصت هایی که عرضه می کنند جذب خودشان کنند. درست مانند یک سرپرست ، مدیر یا پدر و مادر.

جیم روهان رهبری را بزرگترین چالش زندگی می نامد.

نکته ای که در رهبری یک گروه اهمیت دارد پالایش و بازسازی مهارت های شماست. همه رهبران بزرگ تا زمانی که فعال و کارآمد شوند همچنان بر روی خود کار می کنند. در اینجا راه حل هایی جهت دسترسی به این امر مهم وجود دارد:

رهبران بزرگ

۱- رهبران بزرگ قوی هستند اما بی ادب نه.

شما باید یک گام فوق العاده بزرگ بردارید تا رهبری لایق و با حوزه ای وسیع از پیروزی ها بشوید. بعضی از مردم جسارت را با قدرت اشتباه می گیرند. این یک جانشینی کاملا نادرست است.

۲- رهبران بزرگ مهربان هستند اما ضعیف نه.

ما نباید ضعف را با مهربانی اشتباه بگیریم. مهربانی ضعف به همراه ندارد. مهربانی یک شکل ویژه از توانایی است. ما باید به اندازه کافی مهربان باشیم تا به کسی راست بگوییم. ما باید به اندازه کافی محتاط و مهربان باشیم تا چیزی را رد کنیم. ما باید به اندازه کافی مهربان باشیم تا خبری را همان گونه که هست بیان کنیم و گول معامله فریب آمیز را نخوریم.

مطلب پیشنهادی  موفقيت بیل گیتس و شرکت مایکروسافت

۳- رهبران بزرگ دلیر و با شهامت هستند اما گردن کلفت نه.

باید شهامت داشته باشید تا امروز را ببرید. برای اینکه نفوذ و توانایی بلقوه ای داشته باشید، باید در مقابل گروهتان قدم بزنید. شما باید طالب این امر باشید که تیر اول را بزنید، مشکلات اولیه را به عهده بگیرید و اولین نشانه های رنج و آشفتگی را دریابید.

درست مانند یک کشاورز، اگر طالب مزد بیشتری در زمان برداشت محصولات هستید، باید دلیر و با شهامت بوده و مستقیما با علف های هرز، بارندگی و حشرات مضر مبارزه کنید. شما باید این لحظه را تحت تصرف خود درآورید.

۴- رهبران بزرگ متواضع و فروتن هستند نه کم رو و خجالتی.

شما با کم رو بودن نمی توانید پیشرفت کنید. بعضی از مردم کمرویی را با تواضع اشتباه می گیرند. در حالی که تواضع نوعی شرم و حیاست. کمرویی نوعی مرض. کم رویی یک مصیبت است. این موضوع می تواند درمان شود اما کمی دشوار است.

تواضع تقریبا یکی از صفات خداوندی است که حالتی از هیبت را به همراه دارد.

۵- رهبران بزرگ مغرور و سربلند هستند اما متکبر نه.

این باعث مباهات و سربلندی است که به آرزوهایتان برسید. این امر در روابط و اجتماعات برای شما افتخار آفرین است.

مطلب پیشنهادی  چگونه ذهنیت خود را در مورد پول بازنویسی کنیم؟

راه اینکه شما از زمره رهبران بزرگ شوید این است که بدون داشتن تکبر ، احساس افتخار آفرینی و سربلندی  کنید. آیا شما بدترین نوع تکبر را می دانید؟ تکبر ناشی از جهل و نادانی. غیر قابل تحمل است.

اگر شخصی باهوش و در عین حال متکبر باشد می توانیم آن را تحمل کنیم. اما اگر کسی نادان باشد ، چشم پوشی از آن خیلی سخت می شود.

۶- رهبران بزرگ زمینه شوخی را بدون قباحت ایجاد می کنند.

در طول رهبری می آموزیم که مانعی ندارد که شوخ و بذله گو باشیم اما نباید آن قد پیش برویم که سبک مغز بنظر آییم. سرگرم کننده باشیم اما دلقک سیرک نه.

۷- رهبران بزرگ با واقعیت ها رو به رو می شوند.

با حقیقت مواجه شوید. خود را از توهمات دردآور دور نگه دارید. تمام درام زندگی را فقط همان گونه که هست بنگرید. زندگی یک درام افسونگر است. زندگی منحصر بفرد است. رهبری هم منحصر بفرد است.

مهارت هایی که برای یک رهبر کاربرد خوبی دارند ممکن است اصلا برای شخص دیگری کارساز نباشند. به هر حال مهارت های بنیادی رهبری می توانند برای هرکسی در محیط کار ، روابط اجتماعی و در خانه به کار گرفته و موثر واقع شوند.

 

منبع : Success