چگونه یک احساس خوب از خود در دیگران ایجاد کنیم؟ این را بپذیرید که شما مردم را قضاوت می کنید. خواه شخص جدیدی در خوابگاه کناری شما باشد، یا دختری که همیشه به طور اتفاقی تصویر آن را در گوشی همراهتان مشاهده می کنید یا آن شخص که در پیشخوان کافی شاپ ایستاده است. ما با یک نگاه اجمالی و خیلی سریع در رفتار یک شخص یک احساس خوب یا بد، نسبت به او پیدا می کنیم. اگر فکر می کنید که دیگران نیز همین رفتار را نسبت به شما ندارند، سخت در اشتباهید.

فکر می کنید دیگران راجب شما چگونه می اندیشند؟ آیا به محض برقراری اولین ارتباط ، به شما علاقه مند می شوند؟

ما با یکی از موسسان جوان یک کمپانی مصاحبه ای انجام دادیم و از آنها راجع به قوانینی که جهت ایجاد یک احساس خوب در دیگران استفاده می کنند سوالاتی پرسیدیم. در اینجا پاسخ های پیشنهادی آن ها وجود دارد و ما به شما پیشنهاد می کنیم که سعی کنید آن ها را به کار بگیرید :

ایجاد یک احساس خوب از خود

۱- لبخند بزنید.

لبخند زدن،  به سادگی می تواند یکی از بهترین راه ها جهت ایجاد احساس خوب در شخص دیگری بشود. اگر شما به تنهایی وارد مکانی بشوید ، انرژی مخفی ناشی از تفکرات منفی می تواند موقعیت دشواری را برای شما رقم بزند. تنها با یک لبخند کوچک می توانید احساس شادی داشته باشید و تفکرات منفی را رها کنید.

۲- هوشیار باشید.

پچ پچ های درون ذهن را متوقف کنید. تلفن همراهتان را کنار بگذارید. گوش دهید. می توانید به خودتان در مقایسه با شخص دیگری ۱۰۰ درصد امتیاز دهید و فرصتی را بسازید تا احساس خوب بوجود آورید. حضور شما می تواند بهترین هدیه ای باشد که به موجود زنده دیگری تقدیم می کنید.

ایجاد یک احساس خوب از خود

۳- وقت شناس باشید.

وقت شناسی ، خصوصا در دنیای تجاری امروز که همه بی نهایت مشغول هستند و صبر و طاقت بسیار ضعیفی دارند، امری بسیار سخت و مهم بنظر می آید. آیا می توان تنها چند دقیقه برای کسی صبر کرد تا خود را به کنفرانس برساند؟ شرط  میبندم که این موضوع مانند یک زمان بی پایان بنظر می رسد. حتما نظر شما نیز راجع به دیر رسیدن خیلی مهم و قابل ملاحظه است. بنابراین با سروقت رسیدن یا به عباتی با وقت شناسی ، ادب ، توجه و احترام خود را نشان دهید.

مطلب پیشنهادی  موفقيت بیل گیتس و شرکت مایکروسافت

۴- قابل اعتماد باشید.

خودتان باشید. این می تواند یک راه سریع و مثبت برای آغاز یک دوستی باشد. مردم می توانند تشخیص بدهند که شما قابل اعتماد هستید یا نه ، و این برای شما کاملا ناخوشایند است اگر تلاش کنید شخصیتی را نشان دهید که نیستید. سعی نکنید آن چیزی باشید که فکر می کنید شنوندگان شما دوست دارند که ببینند بلکه به آن ها فرصتی بدهید تا ابتدا خود واقعی شما را بشناسند.

ایجاد یک احساس خوب از خود

۵- تماس چشمی برقرار کنید.

اغلب مردم در ایجاد یک احساس خوب احساس درماندگی و ناتوانی می کنند و فراموش می کنند که در زمان صحبت کردن تعادل داشته باشند. این خیل خوب است و به نفع شماست که فکرتان را آزاد کنید. به شخصی که درست رو به روی شماست تمرکز کنید و سوالات متفکرانه ای بپرسید که افراد دیگر نیز جذب صحبت های شما شده و درگیر فکر کردن بشوند.

۶- زبان بدنتان را سرشار از اعتماد به نفس نشان دهید.

بیش از ۷۰ درصد گفته های ما غیر زبانی هستند. پاهایتان را با زبان بدنی مطمئن صاف ، کمرتان را راست و شانه هایتان را چهارگوش قرار دهید. آرام ، روان و با اعتماد به نفس راه بروید، مانند هنگامی که می خواهید در یک استخر شنا کنید. هنگامی که شخصی شما را صدا می زند ، سرتان را به آرامی بچرخانید و تماس چشمی مستقیم با او برقرار کنید. این کار نشان دهنده این است که شما فردی کاملا جدی هستید و اعتماد به نفس یکی از قابلیت های ویژه شماست که هرکسی دوست دارد آن را ببیند.

۷- سوالاتی بپرسید که شما را شنونده نشان می دهد

چه چیزی وجود دارد که مردم دوست ندارند راجع به آن صحبت کنند؟ خودشان. مطمئن باشید سوالاتی را می پرسید که نشانگر علاقه مند بودن و شنونده بودن شما می باشند. در چنین حالتی شخص ۹۵ درصد گفتگو را به پایان می رساند و تنها این نکته را بخاطر می آورد که چه سخنرانی فوق العاده ای برگزار کردید.

مطلب پیشنهادی  6 راه برای تصمیم گیری بهتر

۸- به تلفن همراهتان نگاه نکنید.

در ۱۰ دقیقه اول ملاقات با یک شخص گوشی خود را بیرون نیاورید و به آن نگاه نیندازید. تمرکز کنید که در مدت سخنرانی حواستان جمع باشد، اهمیتی ندارد که چقدر حواس پرتی های روزمره و شغلیتان می تواند درون شما را متلاطم کند. یک بیننده از خود بی خود ، حواس پرت یا بدتر از آن ، بی علاقه ، نه تنها احساس بدی را بوجود می آورد، بلکه می تواند هاله ای از توهم را ایجاد کند که دیگران موضوع سخنرانی شما را کاملا تکراری و خسته کننده تلقی می کنند.

۹- علاقه خود را صادقانه به دیگران نشان دهید.

بیشتر مردم در تجارت این گونه فکر میکنند که ما به صورت نسبتا پایدار مانند یک قلاب ماهیگیری بنظر می رسیم. در واقع بیشتر روابط تجاری که قطعی شده و دوام آورده اند به سادگی با حضور اخلاص و صداقت در فعل و انفعالات شما است که شکل می گیرند. بهترین راه برای اینکه علاقه صادقانه خود را به دیگران نشان دهید ، درک این واقعیت است که هرکسی می تواند یک پیشنهاد منحصر به فردی داشته باشد.


۱۰-
دلگرمی خود را آشکارا بروز دهید.

اگرچه من آرزو دارم که یک وعده غذایی خانگی را در خانه مادربزرگم میل کنم اما نمی توانم، با این حال همیشه با دلگرمی حس و حال بد را از خود دور میکنم و به خود تسلی خاطر می دهم . این باعث می شود باور کنم همه چیز رو به بهتر شدن پیش می رود. با بروز دادن این احساس شما تا حد زیادی مهربان می شوید، نسبت به آنچه دیگران می گویند متعهد می گردید و قابل اعتماد می مانید. شما به عنوان فردی بسیار خوب تلقی می شوید.

 

منبع : Success