اگر چه هیچ رمز جادویی وجود ندارد تا شما را در یک لحظه میلیونر کند، اما روش هایی وجود دارند که با بکارگیری آن ها می توانید سازمان یافته شوید و عادت هایتان را در جهت بهبود حساب پس انداز خود در زمان محدود تغییر دهید.

مهم نیست که چند وام گرفته اید یا اینکه چه مقدار پول بدست می آورید، استقلال اقتصادی برای هرکسی بدست آوردنی است. این ۹ روش آسان به شما کمک می کنند تا آن را بدست آورید و برای بهبود حساب پس انداز خود اقدام نمایید.

 

۱- برای بهبود حساب پس انداز خود بودجه ای واقع بینانه بسازید.

فراهم کردن یک بودجه کار سختی نیست ، اما اگر اقتصاد شما احتیاج به یک بازبینی و بررسی بزرگ داشته باشد و شما سرسختانه در تلاش باشید که شبکه دارایی تان را بهبود دهید ، می تواند کمی دلهره آور باشد.

ابزارهای بودجه بندی فراوانی به عنوان کمک رسانی وجود دارند تا شما را در مسیر درست قرار دهند ولی مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که بودجه را واقعی بسازید. وقتی که شما تلاش می کنید تصمیم بگیرید که چه چیزی را از هزینه های رایج خود حذف کنید، چیزهایی را در نظر بگیرید که می توانید به راحتی بدون آن ها زندگی کنید. این به معنای آن است که از حق اشتراک مجله ، کابل تلگراف، تلفن خانه ، گردش در سالن های کاشت ناخن یا هر چیز دیگری که بیشتر از اینکه یک نیاز باشد یک خواسته است ، خود را آزاد کنید.

پس از اینکه شما این کار را اعمال کنید در آمد خود را در ۳ بخش قسمت بندی کنید:

یک: برای صورت حساب ها و اقلام ضروری

دوم: برای پس انداز

سوم: فقط برای تفریح و سرگرمی

یک بودجه خیلی سفت و سخت شما را دیوانه خواهد کرد. بهترین راه برای برقرار کردن عادت های خوب اقتصادی این است که خودتان را با ارزش بدانید. حتی اگر این ایده فقط یک خیال یا یک همسفر جدید برای گذر در زمان باشد. مطمئن باشید یک راه قوی برای بهبود حساب پس انداز خود خواهد بود.

 

۲- اهداف مشخصی برای پس انداز کردن انتخاب کنید.

حتی اگر شما بیشترین بودجه شگفت انگیز جهان را بسازید، بدون در نظر گرفتن اهداف مشخص برای پس اندازتان ، تغییرات بخت و اقبالتان می تواند بودجه شما را در هاله ای از ابهام فرو ببرد. در این صورت شما شاهد بهبود حساب پس انداز خود نخواهید بود.

آیا شما می خواهید که برای خرید یک خانه پس انداز کنید؟ به دانش آموزانتان وام بدهید یا کارت اعتباری برای آن ها بخرید؟

آیا می خواهید کارتان را رها کنید ، به اندازه ای که بتوانید برای یک سال به جنوب آسیای شرقی سفر کنید؟

مطلب پیشنهادی  پس انداز کردن پول با 8 راهکار آسان

اهداف شما هرچه که باشند، برچسب قیمت روی آن ها بزنید و ضرب العجل عمل کنید. به این صورت می توانید با انگیزه بیشتری برای بهبود حساب پس انداز خود عمل کنید.

 

۳- هدف را راه اندازی کنید اما در جریان مسیر آن را نادیده بگیرید.

شگفت انگیز ترین چیزی که در بانک های آنلاین وجود دارد این است که تقریبا برای همه چیز می توانید از آن ها استفاده کنید و سپس آن ها را ببندید.

اگر شما می خواهید که ۱۰ درصد درآمد خود را برای پس اندازهای بازنشستگی و ۵ درصد را برای پرداخت قسط صندوق اختصاص دهید، با هر چکی که می پردازید نقل و انتقال ها را دنبال کنید تا اینکه پول دقیقا اتوماتیک وار آن جایی برود که لازم است.

این موضوع به خوبی می تواند این عادت را در شما تقویت کند که ابتدا خودتان را اجرت دهید و در زمان صرفه جویی کنید.

 

۴- با کارت اعتباری پرداخت کنید نه به صورت قرضی.

بسیاری از مردم نسبت به استفاده از کارت های اعتباری بسیار محتاطانه عمل می کنند زیرا این کار اگر مسئولیت مدار استفاده نشود، می تواند منجر به بدهی های سنگینی بشود. صندوق های قرض الحسنه به ازای هر دلاری که هزینه می کنید به شما این امکان را می دهد که از طریق کارت اعتباری یا دفترچه چک خود پول بستانید و جهت بهبود حساب پس انداز خود محتاطانه عمل کنید.

بهبود حساب پس انداز خود

۵- وضعیت مالیات را پشت ذهن خود نگه دارید.

اگر اکنون فصل پرداخت مالیات نیست، کسری بدست آمده می تواند آخرین چیزی باشد که به ذهنتان خطور کند. به هرحال اگر شما می خواهید که استرداد مالیات خود را امسال بیشتر از حساب پس اندازتان افزایش دهید ، شما باید همیشه به نتیجه مثبت فکر کنید. به عنوان مثال اگر شما روزانه بلیط می خرید، ممکن است بخواهید به جای یک بلیط تک نفره مبلغی را برای خرید ماهیانه بپردازید . زیرا عبور و مرور بسیار هزینه بر است. به همان طریق بخشیدن یا هدیه دادن به موسسات خیریه، تا زمانی که شما رسید های خود را نگه دارید و آن موسسه خیریه یک بخش دولتی باشد.

 

۶- اشتباهاتتان را بپذیرید و آن ها را جبران کنید.

کمی تحقیق کنید تا متوجه شوید که آیا شما متوسط حقوق خود را در جریان کاری که دارید بدست می آورید یا نه؟! حالا می تواند زمان آن باشد تا شما پیشرفت کنید یا به دنبال کار تازه ای بگردید که دستمزد بهتری بدهند.

به خاطر آورید که هرچه پول بیشتری بدست آورید، پول بیشتری را می توانید در جهت بهبود حساب پس انداز خود پس انداز کنید.

مطلب پیشنهادی  چگونه ذهنیت خود را در مورد پول بازنویسی کنیم؟

 

۷- برای بهبود حساب پس انداز خود جایگزین انتخاب کنید.

بسیاری از مردم این روزها شغل دوم دارند. یا یک نیمه پرقدرت درآمد دارند تا جهت بهبود حساب پس انداز خود تمام وقت خود را کامل کار کنند. این همچنین می تواند یک راه عالی برای سرعت بخشیدن به روند پس انداز شما باشد. آیا شما سازنده هنرهای دستی هستید؟ شاید بتوانید مقداری از هنرهای دستی خود را در بازارچه بفروشید. آیا شما از کنسرت ها و رویدادهای ورزشی لذت می برید اما نمی خواهید برای آن ها پولی بپردازید؟ چرا یک تایم کاری در نظر نمی گیرید تا بتوانید شبانه در استادیوم کار کنید؟ از این طریق از تماشای کنسرت یا سیرک لذت برده و برای بهبود حساب پس انداز خود اقدام می کنید.

 

۸- سرمایه گذاری، سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری

قرار دادن پول در حساب پس انداز بسیار مهم است، اما برای اینکه مطمئن شویم آن پول رشد می کند یا فقط آن را به اشتباه سال های پیاپی با تورم نگهداری میکنیم، شما باید استراتژی سرمایه گذاری کردن را یاد بگیرید. برای اینکه پول بیشتری پس انداز کنید شما احتیاج دارید که اطمینان حاصل کنید مقدار قابل توجهی از تغییرات به درستی به کار گرفته می شوند. این به معنای آن است که پولتان را در یک سهام یا در سرمایه گذاری های دیگری قرار دهید.

 

۹- کمی فداکاری کنید.

براساس اطلاعات ذکر شده ، قدیمی ترین حیله در کتاب بهبود حساب پس انداز خود این است که کمی فداکاری کنید. این ممکن است به معنای آن باشد که بعضی از راحت طلبی ها را برای مدتی از زندگیتان حذف کنید. می تواند به معنای آن باشد که بیرون غذا خوردن یا شرکت در برخی فعالیت های اجتماعی را قطع کنید. فرقی نمی کند که چه چیزی باشد، در پایان روز همه آن فداکاری ها بسیار با ارزش خواهند بود.

نه تنها شما دیگر قلابی برای ثروتمندان نخواهید بود، بلکه دیگر هرگز هیچ شبی را با خواب های نگران کننده درباره پول از دست نخواهید داد.

اگر شما واقعا در خصوص یک قدم درست اقتصادی و بهبود حساب پس انداز خود جدی هستید، این ۹ روش آسان به وضوح شما را مستقیما کمک می کنند. صرف نظر از سن یا وضعیت حساب جاری که دارید، اکنون همیشه بهترین زمان برای شروع است تا از عادت های بد خرج کردن جلوگیری کنید و برای آینده ای ثروتمند تر و کامل تر و بهبود حساب پس انداز خود نقشه بکشید.

 

پیشنهاد می شود مطلب چگونه ذهنیت خود را در مورد پول بازنویسی کنیم؟ را مطالعه نمایید. هچنین مطلب چگونه بر ترس خود غلبه کنیم نیز مفید خواهد بود.