تنها یک چیز وجود دارد که دوست دارم بعد از خواندن این مقاله دستگیرتان بشود و آن درک این موضوع است که شما توانایی آن را دارید هر چالشی را در زندگیتان به عنوان یک بخش مثبت که باعث رشد و شکوفایی شما می شود ، بپذیرید.

ببینید من نگفتم بعضی از چالش ها، بلکه گفتم هر چالشی ، و راه اینکه شما بالاخره این چالش ها را تجربه کنید از میان یک جریان متفکرانه می گذرد.

من این عبارت را دوست دارم، “شما همان چیزی می شوید که به آن فکر می کنید.” هنگامی که من به اهمیت این جمله پی بردم ، زندگی من به طرز هیجان انگیزی به سمت بهتر شدن شروع به تغییر کرد.

اگر شما انتظار دارید که بر لحظات سخت غلبه کنید ، باید این را بدانید که این میزان درک و آگاهی شما نسبت به آن موقعیت است که یا به شما امید می دهد و یا شما را به فردی مغلوب تبدیل می کند. اگر شما همیشه به این نکته فکر می کنید که چگونه نمی توانید حرکتی را خوب انجام دهید ، شما همیشه احساس بدی خواهید کرد. مانند آن است که بگویید : “انجمن هواداران بدبختی ”

بدبخت و شرمنده بودن دقیقا چیزهای خوبی را جذب نمی کند. این طور نیست؟ اگر شما می خواهید زندگی خود را به نحو احسن تغییر دهید ، از روی قصد و به طور عمدی آغاز کنید که هرآنچه را که به آن فکر می کنید و می گویید ، تغییر دهید.

در هر موقعتی (به خصوص در شرایط سخت) ، زندگی همیشه این سوال را از شما می پرسد:”شما فکر می کنید که چه کسی هستید ؟”

این سوال عمیق نه تنها مشخص می کند که شما چگونه با خودتان رفتار می کنید، بلکه همچنان نشان می دهد که دیگران چگونه با شما رفتار می کنند.

مطلب پیشنهادی  رهبران موفق چه اصولی را بکار می گیرند

بنابراین هنگامی که شما با موقعیتی چالش برانگیز روبه رو می شوید یا لحظاتی سخت را تجربه می کنید و نیاز دارید که تصمیمی بگیرید، به خاطر آورید که زندگی همیشه از شما چه می خواهد؟ “شما فکر می کنید که چه کسی هستید؟ ” در این جمله شما وارد یک حالت سرشار از آگاهی می شوید. البته این آگاهی از بدبختی یا موقعیت استرس بار نیست.این آگاهی از آن است که شاید شما به درستی احساس نمی کنید. آگاهی از اینکه این یک احساس سخت در جهان پیرامون شماست.

همچنین آگاهی از آن است که در این حالت شما حق انتخاب دارید و می توانید به طور دوستانه ارتباط برقرار کرده و واکنش نشان دهید. بسیاری مردم از این بخش زندگی خود نا آگاهند که این افکار و عقاید منفی هستند و این افکار زندگی آنها را هدایت می کنند و به پیش می رانند.

شما بزرگ تر از هر چالشی هستید

هرچقدر شما با چالش روبه رو شوید و هرکدام از اینها خواسته شما باشند _خواه احترام، تقدیر، موفقیت،خوشحالی یا عشق_همه این ها بستگی به این دارد که شما در هر موقعیت چگونه خود را ارزیابی می کنید. نتیجه به شدت تحت تاثیر این قرار دارد که شما فکر می کنید که هستید؟ هنگامی که یک نتیجه صحیح ،غیرممکن به نظر می رسد،به خاطر بیاورید که فکر و بینش خود  را به یک تفکر سازنده و فعال تغییر دهید .هر چیز دیگری برای شما فقط یک خطر خواهد بود.

بدانید که چیزهای بزرگ تری در شما وجود دارند که می توانید با هر چالشی روبه رو شوید،این را با صدای بلند بگویید که “من از هر چالشی بزرگتر هستم.” از خودتان بپرسید:”انتخاب من در حال حاضر چیست؟ “، “اگر با ترس و خشم به این موقعیت واکنش نشان بدهم نتیجه چه خواهد بود ؟ “، “چگونه می توانم نتیجه را به گونه ای سودمند برای هرکسی که درگیر این مشکل است ،تغییر دهم؟ “، “نتیجه تصمیمی که می گیرم در کوتاه مدت و بلند مدت چه خواهد بود ؟ ” ،”چگونه بر خانواده ، دوستانم و روابط کاری ام تاثیر گذار خواهد بود؟ “، “من چه چیزی می توانم از آن یاد بگیرم؟ ”

مطلب پیشنهادی  3 تمرین شگرف برای تبدیل استرس به موفقیت

هنگامی که این استراتژی های ساده به صورت عادت در می آیند ،شما خواهید دانست که هیچ موقعیت ، اوضاع و احوال یا شخصی ، نمی تواند قدرت شما را از شما بگیرد ، مگر اینکه شما اجازه دهید این اتفاق بیفتد.

مسیری که منجر به زندگی شادتر و موفق تر می شود ، بیشتر از یک تصمیم احساسی می آید تا یک تغییر در اوضاع و احوال و شرایط. به عبارت دیگر ، شما باید تصمیم بگیرید که روش تفکر خود و آنچه را که در طول روز بر آن تمرکز می کنید را تغییر بدهید. هنگامی که شما تصمیم بگرید انرژی و زمان بیشتری را صرف کنید ،زندگی با نگاهی سرشار از عشق ، امید کنید و زمان کمتری را صرف نقش بازی کردن برای اینکه چرا خوشحال نیستید، می کنید، شما یک تغییر و تحول شگفت انگیز را در درون و پیرامون خود تجربه می کنید.

شما دقیقا می توانید هدایت امور را به دست بگیرید و این بخش از زندگی خود را تنها با آگاهی به اینکه در هر زمان معینی نه تنها خسارت به بار نمی آورید بلکه می توانید معجزه کنید ، پیش برانید.

 

منبع: Success